top
logo

Válasszon nyelvet

Login Form

A Magyar Kultúra Napja tiszteletére meghirdetett pályázat díjátadó ünnepségén jártunk

2016. január 24-én részt vettünk a Magyar Kultúra Napja tiszteletére 20. alkalommal meghirdetett pályázat eredményhirdetésén.

A díjátadás előtt a szervezőknek köszönve látogatást tehettünk Józsa Judit Galériában (V. kerület, Városház u. 1.), majd a Magyarság Házában „Mi magyarok...” című kiállítást tekinthettük meg, tárlatvezetővel. Ezt követő ebéd után kezdődött a Díjátadó ünnepség a Magyarság Háza Corvin termében (Budapest, Szentháromság tér 6.)

A Palóc Társaság két évtizeddel ezelőtt hirdette meg első alkalommal azt a pályázatot, amelynek célja a magyarságtudat elmélyítése, a szülőföld iránti hűség erősítése, az anyanyelvi képességek fejlesztése és magyar fiataljaink tehetségének kibontakoztatása. Felkérték az egész Kárpát-medencében élő magyar fiatalokat, hogy dolgozataikkal vegyenek részt a pályázaton, gondolataikkal járuljanak hozzá a nemzeti összetartozás eszméjének megszilárdításához.

2016.01.24 A

Bővebben: A Magyar Kultúra Napja tiszteletére meghirdetett pályázat díjátadó ünnepségén jártunk

Jutalomkirándulás Budapesten

2015. november 22. vasárnap

Részt vettünk a XX. Kárpát-medencei Honismereti Történelmi Verseny egynapos budapesti jutalomkirándulásán.

A tanulmányi kirándulás fő célja a szecesszió emlékei Budapesten – építészet (épület bemutatása vagy a különböző szimbólumok megjelenítése) és Budapest fejlődése a kiegyezést követően.

2015.11.22 A

Az első utunk a Parlamentbe vezetett. Az Országházat a tárlatvezetőnk nagyon alaposan és minden részletre kitérve mutatta be. A Parlament tavaly megnyitott történelmi kiállításával folytattuk a tanulmányi kirándulásunkat. Az interaktív kiállítást bemutató vezető a csoportunkat is sikeresen bekapcsolta a tárlatvezetésbe.

A városnézés után délután megtekintettük a Madách Színházban a Macskák című muzicalt.

2015.11.22 B

Az előadás után indultunk haza.

Fodor Éva földrajztanárnő

és a négy kis történész Farkas Réka, Habonyi Blanka, Kiss Tímea, Mišković Anna

A XX. Kárpát - Medencei Honismereti Versenyről

2015. november 14-én részt vettünk az Észak- bácskai Magyar Pedagógusok Egyesületének

a XX. Kárpát - Medencei Honismereti Versenyén.

Helyszín: Szabadka, Széchenyi István Általános Iskola (Karađorđe út 94.)

A nemzetközi verseny témája: Azok a békeidők...

A történelem versenyre következő országokból érkeztek a csapatok: Szlovákia, Románia, Magyarország és Szerbia.

A versenyen 16 csapat mérte össze tudását.

A versenyre két oldalas munkát kellett írni, ezen kívül egy posztert kellett készíteni (meghatározott témára) és a csapatnak egy kreatív feladatot is össze kellett állítani.

2015.11.14 B

Bővebben: A XX. Kárpát - Medencei Honismereti Versenyről

Tanulóink sikere a Görgey Artúr Történelemversenyen

2015. november 6-án részt vettünk a Görgey Artúr Történelemversenyen, amit a Magyarországi és a határ menti szórványban élő, magyar általános iskolások részére rendeztek.

Helyszín: Tisza-parti Általános Iskola

6726 Szeged, Maróczy Géza tér 2.

(honlap: www.tiszaparti.hu)

A nemzetközi verseny témája: a Rákóczi-szabadságharc.

A verseny célja:

  • méltó megemlékezés a Rákóczi-szabadságharc eseményeiről és jelentőségéről
  • a tanulók történelmi ismereteinek bővítése
  • az önálló munkára és a csapatmunkára nevelés2015.11.06 C

Bővebben: Tanulóink sikere a Görgey Artúr Történelemversenyen

Az észak-bánáti körzet általános és középiskoláinak asztalitenisz-versenye

Magyarkanizsán, október 13-án tartották az észak-bánáti körzet általános és középiskoláinak asztalitenisz-bajnokságát. A versenyt a J. J. Zmaj Általános Iskola szervezte, a „Kanjiža” ATK termében, 10 órai kezdettel.

A bajnokságon 7 általános és 6 középiskola 32 versenyzője vett részt.

Eredmények:

Általános iskolás lányok - csapat

1.       J J Zmaj ÁI – Magyarkanizsa (Fejős Anna, Barlog Léna)

2.       Sveti Sava ÁI – Kikinda  (Mršić Ivana, Janković Ivana)

3.       Jovan Popović ÁI – Csóka (Oluški Nataša, Glišin Jovana)

Általános iskolás fiúk – csapat

1.       Jovan Popović ÁI – Csóka (Kolmušan Milan, Lazić Stefan)

2.       Karas Karolina ÁI – Horgos (Pijuković Martin, Sulyok Ádám)

3.       Gligorije Popov ÁI – Rusko Selo (Radič Branko, Popeskov Bojan)

Középiskolás lányok – csapat

1.       Zentai Gimnázium – Zenta (Ágoston Tamara, Milovanović Ivana)

2.       Miloš Crnjanski KI – Kikinda (Zakar Ana, Milošević Tamara)

Középiskolás fiúk – csapat

1.       Műszaki Iskola –  Kikinda (Mršić Strahinja, Đurđev Žarko)

2.       Műszaki Iskola – Ada (Bagi Edvárd, Mészáros Gábor)

Általános iskolás lányok - egyéni

1.       Fejős Anna – J J Zmaj ÁI, Magyarkanizsa

2.       Mršić Ivana –  Sveti Sava ÁI, Kikinda

3.       Kukolj Đurđina – J J Zmaj ÁI, Törökkanizsa

Általános iskolás fiúk – egyéni

1.       Pijuković Martin – Karasi Karolina ÁI, Horgos

2.       Čubrilo Luka -  Jovan Popović ÁI, Kikinda

3.       Pavić Patrik – Jovan Popović ÁI, Csóka

Középiskolás lányok – egyéni

1.       Veinivić Ivana –  Zentai Gimnázium, Zenta

2.       Katić Flora – Közgazdasági Középiskola, Kikinda

3.       Dragana Vignjević – Gimnázium, Törökkanizsa

Középiskolás fiúk – egyéni

1.       Mršič Strahinja – Műszaki Iskola, Kikinda

2.       Miskolci Kristóf – Beszéde József KI, Magyarkanizsa

3.       Bagi Edvin – Gépészeti Iskola, Ada

Az első helyezettek egyéniben és csapatban lehetőséget nyertek a Szerbiai Iskolai Olimpiai Játékokon való részvételre, ami 2016. májusában, Vranjeban kerül megrendezésre.

                     Munir Šabotić

 

 



 

TÁMOGATÓINK

bga

 

mnt-logo

mk-logo


 


bottom

Powered by Joomla!. Design by: themza joomla 2.5 theme  Valid XHTML and CSS.